Jak znaleźć dobrego adwokata rodzinnego, czym się kierować?

Adwokat rodzinny to osoba, która potencjalnie może przynieść dużo ulgi w ciężkiej sytuacji skłóconych małżonków. Prawnik ten powinien specjalizować się w prawie związanym z życiem rodzinnym, a przy tym być cierpliwy, wyrozumiały i posiadać duże doświadczenie w podobnych sprawach. Sprawdź, czym jeszcze warto się kierować podczas szukania dobrego adwokata rodzinnego.

Gdzie szukać adwokata rodzinnego?

Sprawy przeznaczone dla adwokata rodzinnego, np. o alimenty, nigdy nie są łatwe. Znajdujący się w trudnej sytuacji małżonkowie często przeżyli już wystarczająco dużo stresu i nerwów, że nie potrzeba im dokładać ani trochę więcej. Właśnie dlatego znalezienie adwokata rodzinnego w miarę blisko swojego miejsca zamieszkania może być dobrym wyjściem. Dzięki temu stres związany z dojazdem i ewentualnym spóźnianiem się powinien się zminimalizować.

Wybór odpowiedniej lokalizacji może być również kluczowy, ze strategicznego punktu widzenia np. spraw rozstrzygających podział majątku lub przyznanie alimentów. Przykładowo, do obsługującego Wrocław adwokata rodzinnego najprędzej udadzą się mieszkańcy właśnie tego miasta. Rozprawy prowadzone są najczęściej w najbliższych możliwych sądach, więc wybór lokalnego adwokata zajmującego się sprawami o alimenty może okazać się najkorzystniejszym rozwiązaniem. Dzięki dogodnej lokalizacji, mamy większą szansę być na rozprawach o czasie, co może poprawić naszą wiarygodność.

Jaką reputację ma adwokat rodzinny?

Poza samą lokalizacją, przy wyborze adwokata rodzinnego istotna jest jego reputacja. Jeśli chodzi o kwestie małżeńskie, jednymi z bardziej popularnych są sprawy o rozwód oraz separację. Mając to na uwadzę, warto zdecydować się na adwokata, który ma na swoim koncie odpowiednią ilość wygranych spraw. Warto pamiętać, że wynik spawy o rozwód często jest uzależniony od wielu czynników, więc jeśli to my jesteśmy stroną poszkodowaną, wybór adwokata jest tutaj kluczowy.

Aby sprawa o rozwód zakończyła się dla nas pozytywnie, konieczne jest jasne udowodnienie winy rozkładu pożycia. Jest to istotne, ponieważ strona, która bardziej przyczyniła się do pogorszenia relacji, będzie ponosiła więcej winy w zależności od konkretnej sytuacji. Decydując się na adwokata z dobrą reputacją, możemy być więc bardziej spokojni, że zadba on jak najlepiej o dobro naszej sprawy.

Czy mamy dobry kontakt z adwokatem rodzinnym?

Nie możemy również zapominać o tym, że każdy proces jest w pewnym stopniu pracą wspólną klienta i adwokata. Właśnie dlatego przy wyborze osoby, która ma pomóc odmienić nasze życie, warto zdecydować się na kogoś, z kim mamy dobry kontakt. Kluczem do rozwiązania każdej sprawy jest dokładne wytłumaczenie pozycji, w której się znajdujemy. Oznacza to, że aby osiągnąć sukces, nasz adwokat powinien nas zrozumieć w stu procentach.

Takie „nadawanie na jednych falach” może pomóc w wypracowaniu spójnego stanowiska i określeniu głównych celów. Ostateczne zadaniem adwokata jest właśnie reprezentowanie nas i naszego stanowiska. Właśnie dlatego tak istotne jest zapoznanie prawnika z całością naszej historii, która może mieć wpływ na wynik rozprawy. Wybierając prawnika, z którym łatwo nawiązujemy kontakt, od razu zwiększamy swoje szanse przynajmniej na to, aby proces był nieco spokojniejszy.

To, jak znaleźć dobrego adwokata rodzinnego może być więc trudniejsze niż można by uważać. Aby dokonać dobrego wyboru, warto jednak kierować się kilkoma zasadami. Po pierwsze, dobrze jest wybrać prawnika, który działa lokalnie, ponieważ takie rozwiązanie może dać nam przewagę logistyczną. Poza tym dobry adwokat rodzinny powinien mieć doświadczenie w prowadzeniu podobnych do naszej spraw. Na koniec, warto upewnić się, że mamy po prostu dobry kontakt ze swoim adwokatem.