Ile kosztuje rozwód z adwokatem?

Rozwód to trudny czas dla każdej rodziny, a jednym z aspektów, który może dodatkowo obciążać naszą psychikę, są koszty związane z procesem rozwodowym. Adwokat rozwodowy może pomóc przejść przez ten proces sprawnie i skutecznie. Ile jednak kosztuje takie wsparcie? Ile bierze adwokat za rozwód we Wrocławiu? Na pytania odpowiadamy w tym artykule i przybliżamy oczekiwane koszty.

Cena adwokata rozwodowego, na co zwrócić uwagę?

Kiedy szukasz adwokata rozwodowego, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Cennik adwokatów rozwodowych może się różnić w zależności od doświadczenia prawnika, specjalizacji oraz renomy kancelarii. Wrocław jest dużym miastem, więc ceny średnio są wyższe niż w przypadku mniejszych miejscowości, ale wybór i zakres oferowanych usług jest dużo szerszy. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić opinie innych klientów oraz porównać oferty kilku adwokatów.

Pamiętaj, że najniższa cena nie zawsze oznacza najlepszą usługę. Ważne jest, aby znaleźć adwokata, który będzie dla Ciebie wsparciem i pomoże Ci w trudnych sprawach związanych z prawem do opieki nad dzieckiem czy podziałem majątku. Szczególnie w sytuacji gdy rozwód jest mało pokojowy, pomoc dobrego adwokata może okazać się nieoceniona.

Koszt rozwodu w 2023

Oprócz wynagrodzenia adwokata musisz liczyć się z dodatkowymi stałymi kosztami związanymi z procesem rozwodowym. Opłata sądowa za wniesienie pozwu rozwodowego wynosi obecnie 600 zł, a opłata za złożenie wniosku o orzekanie o winie to dodatkowe 100 zł. Jeśli dojdzie do rozwodu bez orzekania o winie, sąd zwróci powodowi 300 zł. W przypadku, gdy oboje małżonków wniosą wspólny pozew rozwodowy, opłata sądowa wynosi 300 zł. Jeśli strony uzgodnią podział majątku oraz sprawy związane z opieką nad dziećmi przed sądem, dodatkowe opłaty mogą zostać znacząco zredukowane.

Ile bierze adwokat za rozwód we Wrocławiu?

Kodeks etyki zawodowej nie zezwala na publikowanie cenników usług świadczonych przez adwokatów. Nie da się więc konkretnie ustalić średniej stawki wynagrodzenia adwokata rozwodowego we Wrocławiu. Warto jednak wiedzieć, że cena adwokatów rozwodowych może się znacznie różnić, w zależności od specyfiki sprawy i doświadczenia prawnika. Niekiedy adwokaci pobierają opłaty w formie stawki godzinowej. W przypadku spraw bardziej skomplikowanych, na przykład związanych z podziałem majątku czy ustalaniem prawa do opieki nad dzieckiem, ceny adwokata mogą być wyższe. Niektóre kancelarie dają wtedy możliwość rozłożenia płatności na raty.

Warto zaznaczyć, że w sytuacji, gdy nie stać Cię na opłacenie adwokata rozwodowego, możesz ubiegać się o przyznanie bezpłatnej pomocy prawnej. W takim przypadku należy zgłosić się do sądu i złożyć stosowny wniosek.

Koszt rozwodu z adwokatem we Wrocławiu zależy od wielu czynników. Istotne jest jednak, aby zwracać uwagę nie tylko na cennik adwokatów rozwodowych, ale także na jakość oferowanych usług i komfort współpracy. Warto zainwestować w profesjonalne wsparcie adwokata rozwodowego, aby przejść przez proces rozwodowy w jak najmniej stresujący sposób i uzyskać satysfakcjonujące rozstrzygnięcie w sprawie rozwodowej.